winx clup kahramanları hakkında resim ve bilgi


Musa Enchantix
 

Tecna Enchantix

Stella Enchantix

 

Layla Enchantix

 


 

Flora Enchantix

Flora Enchantix

Bloom Enchantix
Bloom
Ejder Ateşi Perisi

Yaş : 16

Gezegen : Dünya

Hoşlandıkları: Büyülü dünyalar ve varlıklar ile ilgili herşey

Güçlü yanları: Başkalarını düşünür, bağımsız ve doğuştan lider ruhlu

Zayıf yanları: Sabırsız, inatçı, peri kökeni ile ilgili şüphelerinden dolayı biraz da güvensiz.


Bloom, sorunları, okulla ilgili sorumlulukları, arkadaşları ve… düşleriyle dünyadaki herhangi bir genç kızdan farksızdır.

Her gün sessiz sakin geçmekte olan yaşantısını sevmekte, öte yandan büyülü yerlerden ve sihirli varlıklardan oluşan bambaşka bir dünyanın varlığını hayal etmektedir.

Bloom, yüreğinin derinlerinde hayallerinin gerçeğe dönüşebileceğini hissetmektedir. Aslında, çok geçmeden, kendisinde onu çok özel bir kıza dönüştürecek olan büyük bir enerji olduğunu öğrenecektir! (Bu arada, “Enerji,” Sihirli Burçların bir özelliğidir… Sihirli Burcunu bilmiyorsan, Bloom bunu öğrenmene yardım eder!)

Bloom’un yazgısı, kendisinin düşleyebileceğinden çok daha farklı ve heyecan vericidir...

 

Stella
Güneş ve Ay Perisi

Yaş: 17

Ülkesi: Solaria

Güç Kaynakları: Enerjisini güneş ve ay ışığından alır.

Hoşlandıkları: Güzel olan herşey, aşk büyüleri ve en son moda giysiler.

Güçlü Yönleri: Hayat dolu, iyimser.

Zayıf Yönleri: Tembel, okulu ve dersleri fazla ciddiye almaz, savurgan.

Diğer Özellikler: Güzellik konusunda son derece bilinçlidir ve Bloom’un yakın arkadaşıdır.


Stella, hayat doludur, ancak biraz bencildir ve kendine gereğinden fazla güvenir. Ancak Bloom’la tanıştıktan sonra kişiliğinin bu olumsuz yönleri biraz düzelecektir.

Stella, gezegeninden Alfea Peri Okulu’na ailesinin isteğiyle gelmiştir. Onlar kızlarının gerçek bir peri olmasını istemektedir. Ama Stella dersleri ve notları pek de önemsemez.

Stella, dersleriyle değil de giyimi ve görünümüyle ilgilidir. Her fırsatta zarafetini sergiler. (“Zarafet,” Sihirli Burçların bir özelliğidir… Sihirli Burcunu bilmiyorsan, Bloom bunu öğrenmene yardım eder!) Gösterişe meraklı ve çok hoş bir kız olduğunun bilincindedir.
Flora
Doğa Perisi

Yaş: 16

Ülkesi: Yemyeşil Periülkesi

Güç Kaynakları: Enerjisini çiçeklerden ve bitkilerden alır.

Hoşlandıkları: Ormancılık çalışmaları, botanik deneyleri.

Güçlü Yönleri: Grubun en olgunu, son derece sorumluluk sahibi.

Zayıf Yönleri: Kendine güveni az.

Diğer Özellikler: Yatakhanede Bloom’un oda arkadaşıdır.

Flora sıcakkanlı bir kızdır, daima herkese yardım etmeye hazırdır: Bunu doğaya duyduğu sevgiyle de ortaya koyar.

Alfea yatılı okulunda da olgun ve sorumluluk sahibi bir öğrencidir: En büyük düşü, Büyülü Boyut’taki bütün bitki ve çiçeklere yardım etmek için büyülü gücünü nasıl kullanacağını öğrenmektir.

Flora’nın bu kadar duyarlı olması bazen onu utangaç ve çekingen hale getirir, çünkü kendine yeterince güvenmez… (“Duyarlılık,” Sihirli Burçların bir özelliğidir… Sihirli Burcunu bilmiyorsan, Bloom bunu öğrenmene yardım eder!) Ama Winx sayesinde, yeteneklerine inanmayı öğrenecektir.

Miusa
Müzik Perisi

Yaş: 16

Ülkesi: Melodi Peri Ülkesi

Güç Kaynakları: Gücünü bütün müzik türlerinden almaktadır.

Hoşlandıkları: Müzik aletleri çalmak, gün içinde hayallere dalmak.

Güçlü Yönleri: Araştırma için doğal bir yeteneği vardır ve çok iyi bir gözlemcidir.

Zayıf Yönleri: Bazen çok sinirlenebilir.

Diğer Özellikleri: Tecna’nın oda arkadaşıdır ve grubun erkek Fatma’sıdır.

Miusa, müzik dinlemeyi çok sever, böylece günboyu düş kurabilir...

Müziğin gücü, Miusia’yı capcanlı bir kız yapar; her an patlamaya hazır gibidir. Ayrıca, en zor anlarında bile arkadaşlarını neşelendirmeyi başarır.

Bazen düşünceli de olsa, müzik sayesinde hep hareketlidir ve yepyeni fikirlerle doludur: Hemen fark edilen yaratıcılığı Winx’in zor durumlardan kurtulmasına yardımcı olur.

Tecna

Yaş: 16

Ülkesi: Tekno Toz Peri ülkesi

Güç Kaynakları: Gücünü yüksek teknoloji ürünü olan herşeyden alır.

Hoşlandıkları: Bilim, bilgisayarlar, buluşlar.

Güçlü Yönleri: Mükemmeliyetçi, çok kararlı.

Diğer Özellikleri: Yarı androiddir.

Tecna, ilgi duyduğu alanlardan dolayı, daima kendini arkadaşlarından biraz farklı hissetmiştir: Ne de olsa, bilimden ve buluşlardan hoşlanmaktadır. Diğer kızlar boş zamanlarını eğlenceli uğraşlarla geçirmeyi severken, azimli ve kararlı bir kız olan Tecna, hep yeni şeyler keşfetmeye çalışır.

Belki duygusuz gibi görünebilir, ama bunun nedeni, onu daima arkadaşlarına bilgece öğütler vermeye yönelten müthiş sağduyusudur. (“Sağduyu,” Sihirli Burçların bir özelliğidir… Sihirli Burcunu bilmiyorsan, Bloom bunu öğrenmene yardım eder!) Arkadaşlarının yardımıyla, Tecna da içindeki duyguları keşfedecektir.

 

Brandon


Yaş: 18

Uzmanlığı: Kılıçla savaşta usta ve patlayıcılar konusunda uzman

Özellikleri: Sıcakkanlı, girişken, iyi giyinmeyi seviyor . Kızlarla çok ilgili!


Aslında Eraklion Prensi olan Sky’ın en yakın arkadaşı ve korumasıdır. Sky’ı her an yardıma ihtiyaç duyabilecek bir kardeş gibi görür.

Askerlere özel bir eğitim kampında yıllarca eğitim görmüştür. Şimdi de, diğer uzmanlara göre hayli ileri düzeydeki kılıç tekniğini kusursuzlaştırmak üzere dersler almaktadır.

Kızlardan gerçekten hoşlanır: Bu nedenle iyi giyinmeyi sever, çekici ve tatlı dillidir; yeri geldiğinde tam bir beyefendi gibi davranır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Riven


Yaş: 18

Uzmanlığı: Her tür spor ve kılıç savaşı

Özellikleri: içine kapanık, duygusal ve kararlı

Riven oldukça hassastır, kendisinden ve özel yaşamından söz etmekten pek hoşlanmaz.

İyi bir atlettir, iradesi ve enerjisiyle bütün spor dallarında en iyi olmayı başarır. Kişisel başarı elde etme hırsıyla, daha iyiye ulaşmak için her gün antreman yapar.

Çoğu zaman sert tavırlıdır, ama özünde son derece gerçekçi, kararlı ve rekabetçidir. Yeteneklerini denemekten zevk aldığı için, hiç bir meydan okumayı geri çevirmez.


 


Sky


Yaş: 18

Uzmanlığı: Mükemmel bir pilot ve kılıçla savaşta usta

Özellikleri: Yardımsever ve arkadaş canlısı. Son derece duygusal, romantik

Eraklion Prensi olan Sky bu sırrı en yakın arkadaşı ve koruması Brandon ile paylaşmaktadır. Kızılçeşme Kolejinde, kılıç becerileri ve özellikle tekno-araçlar (usta bir pilottur), üzerine öğrenim görür.

Sky, cesur ve beceriklidir. Aynı zamanda, hiç bir engelin durduramayacağı kadar azimli ve kuvvetli bir dövüşçüdür: Uzman arkadaşlarının doğal lideridir.

 

 

Timmy


Yaş: 18

Uzmanlığı: Bilim ve teknoloji

Özellikleri: Son derece zeki ve aynı zamanda utangaç


Timmy grubun beynidir: Özgün ve ilginç buluşlarıyla tüm Magix’te ün salmış bilim adamları ve araştırmacılardan oluşan bir aileden gelir.

Bir bilgisayar uzmanı ve elektronik dahisidir: En önemli yeteneği, teknoloji ve büyüyü birleştirebilmesidir. Kızılçeşme Koleji’ne katılmasının nedeni, bu bilgi hazinesini geliştirmek ve okuldaki diğer arkadaşlarının da bunları kullanabilmesini sağlamaktır.

Her zaman önce düşünür, sonra harekete geçer. Biraz da utangaçtır. Ama aynı zamanda beceriklidir ve ortaya çıkan sorunlara doğru çözümlerini üretmekte zorluk çekmez.

 

 

 

Icy
Buz Yürek

Enerji Kaynağı: Buz

Ölümcül Güçleri: Dondurucu ışınlar ve buz okları

Başlıca Özellikleri: Cadıların tartışmasız lideridir, karizması sayesinde Icy herkesi peşine takabilir ve istediklerini yaptırır.

Sloganı: "Ejder Ateşi Gücü Benim Olacak!"

Icy, gücünü dondurucu soğuktan alan cadıdır: Etrafına yaydığı buz gibi soğuk ve hain havası, dondurucu ışınlar ve kar fırtınaları yaratmasını sağlar.

Bulutlukule’de bulunma nedeni kendi gücünü artırmaktır: Kız kardeşleriyle birlikte oluşturduğu Trix grubunun da lideridir. Amacına ulaşmak için çok eski ve güçlü bir enerji kaynağını olan Ejder ateşini bulup ele geçirmesi gerekmektedir.

Soğuk bir kişiliğe sahiptir ve duygusuz görünür; büyü gücünü sık sık ruhları kurutmak, doğadan yaşam çalmak için kullanır. Son derece otoriter ve kendinden emindir. Trix grubunun tartışılmaz lideridir ve herkesin kendi isteği doğrultusunda davranmasını sağlar.

 

 

Darcy
Karanlık MücevheriEnerji Kaynağı: Karanlık

Ölümcül Gücü: Hipnotik dalga ve ışınlar

Önemli Özellikleri: Görünüşte sakin ve serinkanlı görünen Darcy, son derece sinsi ve ürkütücüdür. Zayıf noktalarını ortaya çıkarmak için insanların davranışlarını dikkatlice izler ve ardından bu yönlerden saldırır.

Sloganı: "Kimse benim gücüme karşı koyamaz. WINX’in günleri artık sayılı!"

Darcy, hipnotik yeteneklerini öldürücü silah olarak kullanan cadıdır: Sonsuz karanlıktan aldığı gücü ile düşmanlarının kafasını karıştırarak onları yanıltır.

Bulutlukule’ye kız kardeşi Icy’nin arkasından gelmiştir. Darcy, başkalarının davranışlarını gözlemlemekte, zayıf noklarını bulmakta ve büyülü bakışlarıyla ya da şekil değiştirici ışınlarıyla onlara saldırmakta ustadır.

Her zaman serinkanlı ve sabırlıdır, ama aynı zamanda son derece sinsi ve hilekardır. Karanlık kişiliğini kullanarak düşmanlarını aldatır ve onlara en beklemedikleri anda saldırır.

 

Stormy
Fırtına Kraliçesi

Enerji Kaynağı: Rüzgar

Ölümcül Gücü: Şiddetli fırtına ve rüzgar yaratmak

Başlıca Özellikleri: Çabuk alevlenir ve çok öfkelenebilir, Stormy gizliden gizliye Icy’den daha güçlü olduğunu düşünür. Sık sık öfke nöbetine girer!

Sloganı: "Ejder Ateşi Gücü Olmadan Geri Dönmeyeceğim"

Stormy, şimşek ve yıldırımı kontrol edebilen cadıdır: Başlıca güç kaynakları, isteğine göre şekillendirebildiği rüzgar ve elektriktir.

Güçlerini kusursuzca kullanmayı öğrenmek için Bulutlukule’ye gelmiştir: Hareket halindeki enerjinin kontrolü üzerinde çalışarak fırtına, kasırga ve gel-git dalgaları yaratabilir.

Son derece gururlu ve aşırı sinirlidir. İçten içe Icy’den daha güçlü olduğuna inanır. Dinamik kişiliği kontrolünü kolayca kaybetmesine neden olabilir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !